Atrakcje w okolicy

Mapa atrakcji

Atrakcji na Kocierzu jest mnóstwo. Mamy jednak nadzieję, że znajdziesz trochę czasu by, rozejrzeć się także po okolicy, ponieważ w pobliżu czekają na Ciebie naprawdę wyjątkowe miejsca!

Więcej informacji

Energylandia

Odległość: 30,2km

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce, który zapewnia niezapomniane doznania dla całych rodzin. Zlokalizowany w Zatorze, park oferuje bogatą gamę atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. Od ekscytujących roller coasterów po bajkowe karuzele, każdy znajdzie coś dla siebie. Dla odważnych przygotowano najwyższy i najdłuższy hypercoaster w Europie – Hyperion, Zadrę – najdłuższy na świecie drewniany roller coaster oraz mnóstwo innych atrakcji, które zapewnią dawkę adrenaliny i niezapomniane emocje. Dla najmłodszych gości przygotowano specjalne strefy tematyczne, pełne kolorowych i bezpiecznych zabawek. Park posiada również baseny i zjeżdżalnie wodne, które idealnie sprawdzą się w letnie dni.

PARK MINIATUR W ŻYWCU

Odległość: 18,1km

Park Miniatur w Żywcu przygotowano w 2011 roku, w ramach projektu „Od Komorowskich do Habsburgów – utworzenie historycznego parku tematycznego w Żywcu”. Ma wyjątkową lokalizację – powstał na terenie Muzeum Miejskiego – Stary Zamek, przy ulicy Zamkowej.

Ekspozycje rozlokowano na parterze pałacu Habsburgów oraz na zewnątrz, w urokliwym, żywieckim parku. W salach odrestaurowanego, klasycystycznego Pałacu Nowego możemy zapoznać się m.in. z obyczajami życia dworskiego kolejnych właścicieli miasta (np. sceny uczty, muzykowania, polowania), z tradycyjnymi zwyczajami miejskimi (np. stroje, przedmioty codziennego użytku) oraz z ważnymi wydarzeniami historycznymi z tego okresu (np. sceny z pobytu w Żywcu króla Jana Kazimierza czy królowej hiszpańskiej). Ekspozycja zewnętrzna została rozmieszczona wokół pałacu – zajmuje powierzchnię dwóch arów. Postawiono tu 23 miniatury budowli wzniesionych w różnych regionach (m.in. na Żywiecczyźnie, Śląsku Cieszyńskim czy w Beskidzie Małym), przez kolejne rody panujące w Żywcu. Podziwiać możemy tu różnorodne obiekty, wykonane w skali 1:15 lub 1:33. Są tu dwory i zamki (np. żywiecki zespół dworski, pałac Habsburgów z Cieszyna, zamek z Suchej Beskidzkiej, zespół pałacowo-parkowy z Rajczy, dwór szlachecki z Zembrzyc, pałac z Bestwiny, pałacyk myśliwski z Wisły); są obiekty sakralne (np. drewniana kaplica z Wisły, kościół Nawiedzenia NMP z Suchej Beskidzkiej) oraz inne obiekty historyczne (np. budynek nadleśnictwa w Przyborowie, willa myśliwska z Wisły, leśniczówka ze Złatnej). Miniatury opisane są na tabliczkach oraz otoczone specjalnie rozplanowaną roślinnością. Przy wejściu do Parku ustawiono cztery figury, przedstawiające mieszczan i górali z Żywiecczyzny.

ZBIORNIK NA GÓRZE ŻAR

Odległość: 22,5km

Zbiornik na Górze Żar, stanowiący część kompleksu elektrowni, pełni funkcję zbiornika górnego, podczas gdy dolnym jest Jezioro Międzybrodzkie. Działanie elektrowni szczytowo-pompowej polega na pompowaniu wody ze zbiornika dolnego do górnego w okresie, gdy produkcja energii przerasta zapotrzebowanie na nią (np. w nocy). Następnie, w godzinach szczytu, ma miejsce odwrócenie procesu. Tego rodzaju elektrownie stanowią wielkie akumulatory o ogromnej pojemności. Zaletą ich jest możliwość szybkiego uruchomienia – w razie potrzeby produkcji prądu. Wraz z elektrownią otwarto prowadzącą na Żar drogę asfaltową.

Do tutejszych atrakcji, którymi pochwalić się może Góra Żar, należy park linowy w sąsiedztwie dolnej stacji kolejki. Jest tu także kilka punktów gastronomicznych. Góra Żar to wyjątkowe miejsce, z ktorego podziwiać można panoramę Beskidu Małego oraz jezior w przełomie rzeki Soły. U podnóża góry w 1935 roku powstało lotnisko szybowcowe, gdzie także współcześnie działa szkoła szybowcowa. Żar przyciąga też amatorów paralotniarstwa. Góra jest także miejscem odwiedzanym przez turystów „plecakowych”. Przechodzi tędy czerwono oznakowany szlak zwany Małym Szlakiem Beskidzkim. Nim możemy dotrzeć na górę Żar z miejscowości Żarnówka Mała, położonej nad Jeziorem Międzybrodzkim. Wyjście zajmuje niespełna 2 g. Trzygodzinna wędrówka dalszą częścią szlaku zaprowadzi nas ładnym pasmem górskim na przełęcz Kocierską (718 m); po drodze szczyt Kocierz (879) z leśnym rezerwatem przyrody

To także popularne miejsce wśrod paralotniarzy oraz rowerzystów górskich. Na szczycie góry swój początek mają 3 trasy przeznaczone dla średniozaawansowanych kolarzy górskich.

JEZIORO MIĘDZYBRODZKIE

Odległość: 21,5km

Jezioro Międzybrodzkie, zwane też Międzybrodzkim Zbiornikiem Wodnym, to sztuczne jezioro na rzece Sole, powstałe przez spiętrzenie wód przez zaporę wodną w Porąbce. Zbiornik powstał w 1937 roku. Celem jego budowy były funkcje przeciwpowodziowe, później jezioro zaczęło także pełnić rolę rekreacyjną, a po wybudowaniu elektrowni siła wody wykorzystywana jest do produkcji energii. Okolice jeziora są punktem wyjścia interesujących szlaków wiodących na okoliczne szczyty należące do Beskidu Małego.

Górskie szlaki

Przez rejon Jeziora Międzybrodzkiego przechodzi kilka interesujących górskich szlaków turystycznych. Z Międzybrodzia Bialskiego można wybrać się m.in. na Czupel (933 m n.p.m.), najwyższy szczyt Beskidu Małego (szlak czerwony, potem niebieski – trasa jest dość stroma), skąd można kontynuować wędrówkę (szlakiem niebieskim) do schroniska na Magurce Wilkowickiej (909 m). Wyjście na Czupel zajmuje niespełna 2 g., przejście z Czupla na Magurkę to nieco ponad pół godziny. Inne szlaki turystyczne znad Jeziora Międzybrodzkiego docierają w masyw Hrobaczej Łąki (828 m), na Żar (761), w pasmo Kocierza (879) oraz w rejon Gaików (808 m).

Zatorland

Odległość: 29,2km

Największy w Europie park ruchomych dinozaurów

Zatorland to fascynujące miejsce dla całej rodziny, które oferuje niezapomniane atrakcje i edukacyjne doznania. Odkryjesz fascynujący świat prehistorycznych gadów, w tym olbrzymie repliki dinozaurów, które zachwycą zarówno małych, jak i dużych odkrywców. Na owiedzających czekają również: Park Owadów, Park Mitologii oraz lunapark. To zdecydowanie wycieczka na cały dzień.

APILANDIA

Odległość: 27km

Apilandia to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie poprzez naukę i zabawę odkryjesz największe tajemnice świata pszczół! Interaktywne Muzeum Pszczelarskie  to mnóstwo słodkiej zabawy i niezapomniane wspomnienia dla całej rodziny. Odwiedź nowoczesną wystawę multimedialną Apilandia, zobacz największą pszczołę w Europie i stwórz samodzielnie własną świecę z wosku pszczelego!

Przyjeżdżają tutaj wycieczki z całej Polski – są to głównie grupy szkolne, wyjazdy kolonijne a także grupy turystyczne z pobliskich Papieskich Wadowic. Nowoczesne i multimedialne muzeum połączone z edukacją i zabawą, to idealne miejsce dla całej rodziny! 

Studio Filmów Rysunkowych

Odległość: 40km

“Pamiętasz czekanie na nowe przygody Reksia albo Bolka i Lolka? Przeżyj to jeszcze raz! Wspomniane dwuwymiarowe gagatki to nasza sprawka. Zmalowaliśmy ich jeszcze więcej! Rozgość się w naszym bajkowym świecie.”

GÓRA ŻAR

Odległość: 19,5km

Góra Żar to wyjątkowe miejsce, z ktorego podziwiać można panoramę Beskidu Małego oraz jezior w przełomie rzeki Soły. U podnóża góry w 1935 roku powstało lotnisko szybowcowe, gdzie także współcześnie działa szkoła szybowcowa. Żar przyciąga też amatorów paralotniarstwa.

Na szczycie znajdziecie sporo atrakcji:

Kolej na górę
Na Górę dostać się można oddaną do użytku w 2004 r. koleją linowo-terenową. Kolej jest szybka i pojemna – przewozi 1200 osób na godzinę. Na jej pokład zabrać można również rower. Z tego udogodnienia korzystają często kolarze górscy.

STANICA HUCUŁ

Odległość: 8,1km

Stanica Hucuł to miejsce wyjątkowe, ponieważ zrodzone z pasji. Docenią je nie tylko miłośnicy koni, ale również osoby szukające odpoczynku od gwarnej i szarej codzienności. Malownicze tereny Beskidu Małego, na którego terenie znajduje się nasz pensjonat, zachęcają do aktywnego wypoczynku, ale również do błogiego relaksu na łonie natury. Gwarantujemy, że każdy z odwiedzających znajdzie coś dla siebie. Na terenie Stanicy znajdują się plac zabaw dla dzieci, skansen maszyn rolniczych, miejsce na ognisko oraz piknik. Można również postrzelać z łuku i porzucać rzutkami do tarczy. Dla dzieci dostępne są piłki i rakietki do badmintona. Zapewniamy również swobodny dostęp do sali gier zaopatrzonej w planszówki i do biblioteki. Dla chętnych organizujemy przejażdżki konne z instruktorem. Dzieci mogą podszkolić tutaj swoje umiejętności jeździeckie lub skorzystać tutaj ze szkółki jeździeckiej i spróbować jazdy konnej od podstaw.

ZAMEK KSIĄŻĄT SUŁKOWSKICH

Odległość: 31,3km

Wznoszący się w centrum Bielska-Białej zamek jest najstarszą i największą zabytkową budowlą na terenie historycznego miasta Bielska. Według legendy w jego miejscu znajdował się niegdyś gródek rozbójników napadających na podróżujących kupców. Książę opolski Kazimierz (†1229/30) miał zdobyć ową fortalicję i wytępić zbójców, a w miejscu tym wystawić dwór myśliwski, który z czasem rozbudowano do postaci okazałego zamku, przy którym rozwinęło się miasto.

TEATR LALEK BANIALUKA W BIELSKU BIAŁEJ

Założyciele teatru nadając mu nazwę Banialuka chcieli na nowo określić znaczenie tego słowa, co – jak widać z perspektywy czasu – znakomicie im się udało. Wśród widzów jest to synonim jakości pod każdym względem, kojarzący się z rzeczami ważnymi, ciekawymi i oczekiwanymi. Ambicją twórców związanych z bielskim teatrem jest od lat wyznaczanie artystycznych trendów teatru lalek, kreowanie zjawisk i prezentowanie ich na scenie. Każdy widz znajdzie w szerokiej formule teatru coś dla siebie. Najważniejszym wyznacznikiem jego działalności jest wyzwalanie emocji, pasji i kreatywności. Wartości te spajają wszystkie realizowane przez Banialukę inicjatywy.

Inwałd Park - 5 parków rozrywki

Odległość: 16,2km

Położony w pobliżu Kocierz Resort, Inwałd Park to 5 parków tematycznych w jednym miejscu.

PARK MINIATUR
Park Miniatur Świat Marzeń to niezwykłe miejsce, w którym podczas podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk będziesz podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. Znajdziesz tu wszystkie obiekty, które szanujący się turysta wyruszający w podróż dookoła świata powinien koniecznie zobaczyć.

DINOLANDIA
W Dinolandii bardzo łatwo można przenieść się do ery mezozoicznej. Na miejscu czeka imponująca kolekcja mięsożernych i roślinożernych dinozaurów. Z bliska zobaczyć można Tyranozaura Rexa, Kompsognata, czy też Mamenchizaura. Niesamowite gady to tylko część atrakcji Dinolandii. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – odpoczynek w cieniu trzcinowych parasoli, grę w minigolfa czy też wędrówki krętymi korytarzami Jaskini Tajemnic.

BAŚNIOWA WAROWNIA
W Inwałdzie na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, powstał gród średniowieczny zajmujący teren 2,5 tys. m2. Przekraczając jego podwoje cofniesz się do czasów średniowiecznych. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca – średniowieczną osadę, zbrojownię, salę tortur czy Park Ruchomych Smoków.

KUCYK MINI ZOO
Rodzinne Parki w Mini ZOO „KUCYK” położone są na malowniczych pagórkach u podnóża Beskidu Małego, ze wszech stron otoczone zagajnikami i rzeczką. Można u nas zobaczyć gatunki zwierząt bardziej lub mniej znane – kangury benetta, zebu, dziki, szynszyle, szopa pracza czy strusie emu i żurawie koroniaste. Jest również nasz Osiołek Wesołek, który swoim śmiechem potrafi rozbawić każdego.

OGRÓD JANA PAWŁA II
Ogród Jana Pawła to miejsce, w którym ponad dwadzieścia tysięcy drzew, krzewów i kwiatów tworzy niepowtarzalny obraz – portret papieża Polaka w otoczeniu bazyliki Ofiarowania NMP w Wadowicach i Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Wystarczy wejść na szczyt wieży widokowej, aby zobaczyć to niezwykłe dzieło

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

Odległość: 75,8km

Leśny Park Niespodzianek – ogród zoologiczny założony w 2002 w Ustroniu, w Beskidzie Śląskim, położony na stoku Równicy. Na spacerowych ścieżkach możemy spotkać jelenie, sarny, dziki, muflony, a nawet żubry. Wielką atrakcją są sokolarnia i sowiarnia, gdzie odbywają się pokazy lotów tych pięknych ptaków.

Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających, i które to można karmić z ręki. W zagrodach zobaczymy : żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Bez sprzecznie największymi atrakcjami parku są sokolarnia i sowiarnia, gdzie o wyznaczonych porach wykwalifikowani sokolnicy prezentują ptaki drapieżne i sowy podczas ich lotów (patrz sokolarnia, sowiarnia).

Park to edukacja i rekreacja. Jedna ze ścieżek wyposażona została w plansze edukacyjne i poglądowe z dziedziny fauny i flory, na końcu której znajduje się Centrum Przyrodniczo Leśne z eksponatami i multimedialnym wyposażeniem. Do części rekreacyjnej zaliczyć możemy aleję bajkową z ruchomymi ekspozycjami znanych nam bajek oraz rozbudowany plac zabaw. Goście Leśnego Parku Niespodzianek bezpłatnie mogą skorzystać z parkingu, toalety oraz wszystkich atrakcji na terenie parku. Miejsca widokowe dają możliwość wyciszenia i podziwiania Beskidu Śląskiego.

FIGLOPARK FANTAZJA

Odległość: 11,3km

Największy figlopark w okolicy z atrakcjami dla dzieci w każdym wieku.Fantazja to idealny plac zabaw, zadaszone wesołe miasteczko na którym dzieci mogą odkrywać swoją kreatywność i dobrze się bawić. Z czterema poziomami struktur do zabawy, pajęczą wieżą, pneumatycznymi działami, rurowymi i wielotorowymi zjeżdżalniami, zjazdem rolkowym, wulkanem zjazdowym, przejściami rogów, strefą trampolin i pontonów, kawiarnią, salami urodzinowymi oraz boiskiem do piłki nożnej i koszami – Fantazja ma to wszystko .

Parki trampolin w Bielsku Białej

Odległość: 31,3km

Czyli GO Jump i Ninja Park Jumpownia

ul.Beskidzka 206, Targanice,

34-120 Andrychów

woj. małopolskie

Rezerwacje indywidualne

hotel@kocierz.pl

tel: 33 875 06 00

Biznes

biznes@kocierz.pl

tel: 33 875 06 27

tel: 33 875 06 28

Wesela i przyjęcia okolicznościowe

wesela@kocierz.pl

tel: +48 33 875 06 17

tel: +48 33 875 06 29

SPA Kocierz

spa@kocierz.pl

tel: +48 33 875 06 31

Karczma

karczma@kocierz.pl

tel: +48 33 875 06 10

Marketing i reklama

marketing@kocierz.pl

tel: +48 33 875 06 55